Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
Geplaatst: 13 Aug 2013 11:29 Onderwerp: Franse helm infanterie |
|
|
Hallo,
Ik wilde even mijn aankoop delen. Ik heb deze helm gekocht op reis in Frankrijk queeneville, normandie.
Ik heb er echter €200 voor gegeven wat wel veel is...Maar hij heeft stempels en de kleur is nog origineel. Binnenwerk en kinriem zijn intact.
Na wat opzoek blijkt hij gefabriceerd te zijn bij "phares autoroches" tweede type.
grt, en graag jullie commentaar.
 |
|
Naar boven |
|
 |
Finnbar Moderator

Geregistreerd op: 5-11-2009 Berichten: 6982 Woonplaats: Uaso Monte
|
Geplaatst: 13 Aug 2013 11:36 Onderwerp: |
|
|
Heb ff je foto's zichtbaar gemaakt.
Welkom op het forum, btw  |
|
Naar boven |
|
 |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
Geplaatst: 13 Aug 2013 11:55 Onderwerp: |
|
|
Dank je wel! Veel beter zo. |
|
Naar boven |
|
 |
Lingekopf Bismarck

Geregistreerd op: 19-10-2006 Berichten: 16013 Woonplaats: Binnen de Atlantikwall en 135 km van het WO1-front
|
Geplaatst: 13 Aug 2013 18:41 Onderwerp: |
|
|
Mooi exemplaar! Tegenwoordig worden deze prijzen betaald voor goede Adrians. Zo te zien niets aan geknoeid.
Bewaren zoals hij is denk ik. Het roest van de gesp kun je voorzichtig afschuren met staalwol 000. Beetje was op de kinriem en je bent klaar!  _________________ "Setzen wir Deutschland, so zu sagen, in den Sattel! Reiten wird es schon können..... "
"Wer den Daumen auf dem Beutel hat, der hat die Macht."
Otto von Bismarck, 1869 |
|
Naar boven |
|
 |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
Geplaatst: 13 Aug 2013 20:18 Onderwerp: |
|
|
Dank je wel! Goed conserveren is nu idd de boodschap. Deze gaat alvast achter glas. |
|
Naar boven |
|
 |
kaiser slag
Geregistreerd op: 10-11-2009 Berichten: 335
|
Geplaatst: 13 Aug 2013 23:42 Onderwerp: |
|
|
hallo,mooie helm inderdaat 200 is een pak teveel, maar het voornaamste is dat jij er blij mee bent,het stuk blijft de prijs word vergeten,maar in godsnaam blijf met staalwol of iets dergelijk van de gesp van de kinriem af ,deze is zoals hij moet zijn verknoei hem niet door eraan te beginnen afschuren,,maar dat is mijn mening natuurlijk, |
|
Naar boven |
|
 |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
Geplaatst: 14 Aug 2013 12:29 Onderwerp: |
|
|
Ja, de prijs schommelt over het algemeen zo rond de €100 en de €150. Deze heeft me uiteindelijk over de streep getrokken door de stempels. Ik heb er al redelijk veel in mijn handen gehad maar stempels ontbreken heel dikwijls. Waarschijnlijk omdat ze gedurende de oorlog steeds overschilderd werden...
Staalwol wordt over het algemeen wel gebruikt voor restauratie van antiek, ik heb gehoord dat ze er zelfs bladen van zwaarden mee polijsten. ik ga er echter zelf afblijven. Helm staat nu in een vitrine met spiegels op een glazen schap. Zo is ook de onderkant zichtbaar. |
|
Naar boven |
|
 |
Finnbar Moderator

Geregistreerd op: 5-11-2009 Berichten: 6982 Woonplaats: Uaso Monte
|
|
Naar boven |
|
 |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
|
Naar boven |
|
 |
bul
Geregistreerd op: 27-1-2013 Berichten: 31
|
Geplaatst: 14 Aug 2013 15:14 Onderwerp: |
|
|
het is een mooie helm, maar inderdaad wat duur.
Ik kan trouwens wel begrijpen dat je het toch gekocht hebt (ik heb namelijk hetzelfde gegeven voor een soortgelijke helm van de genie). |
|
Naar boven |
|
 |
Philippe Vandeweege
Geregistreerd op: 2-9-2007 Berichten: 1106 Woonplaats: Kortrijk
|
Geplaatst: 14 Aug 2013 16:05 Onderwerp: |
|
|
Hallo,
Waarom tweede type??
Groeten.Philippe |
|
Naar boven |
|
 |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
|
Naar boven |
|
 |
Philippe Vandeweege
Geregistreerd op: 2-9-2007 Berichten: 1106 Woonplaats: Kortrijk
|
Geplaatst: 14 Aug 2013 19:19 Onderwerp: |
|
|
Hallo,
Opgelet voor spraakverwarring.
Bij de enen geldt een eerste type wanneer de verbinding tussen visičre en couvre-nuque gelast is en dus niet verbonden door twee rivets.
Deze stelling is achterhaald want deze kenmerken zijn enkel terug te vinden bij helmen van de fabrikant Japy en hebben niks met datering te maken.
Tweede stelling is dat de eerste helmen geverfd werden met het attribut ofte insigne reeds op de helm bevestigd.Later werden de helmen gespoten zonder insigne dat er pas nadien werd opgeplaatst.Deze eerste helmen zijn dus te herkennen aan het feit dat zich onder het insigne geen verf bevindt.Deze stelling wordt nu door de "kenners" aanvaard ook al omdat er een officiële tekst dienaangaande bestaat.
Je moet dus het insigne -voorzichtig -verwijderen om te zien of er zich verf onder bevindt.
Het binnenwerk ofte "coiffe" van jou helm is wel degelijk van het eerste type.
Jou helm is gespoten met verf in kleur"gris-artillerie".De varianten gaan van zeer bleek gris-artillerie tot donker donkerblauw,bijna zwart.Kleuren veranderen met de tijd,volgens de kwaliteit van de verf en de bewaaromstandigheden.
Een definitieve beoordeling via een paar fotos is natuurlijk zeer moeilijk.
Al bij al heb je zeer waarschijnlijk een goed stuk,pittige prijs,maar dat met de jaren enkel in waarde zal toenemen.
Groeten.Philippe |
|
Naar boven |
|
 |
Weyer
Geregistreerd op: 12-8-2013 Berichten: 16
|
Geplaatst: 15 Aug 2013 11:33 Onderwerp: |
|
|
Dank je wel voor de info. Zo leert een mens steeds iets bij. Hartelijk bedankt hiervoor. |
|
Naar boven |
|
 |
|