Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
Tommy v. D.

Geregistreerd op: 26-7-2006 Berichten: 723 Woonplaats: Noord-Brabant
|
Geplaatst: 27 Dec 2007 18:36 Onderwerp: Abri de Combat FT2 (PC119) |
|
|
Abri de Combat FT2
Beter bekend als PC119.
Mocht je een keer in de gelegenheid zijn, en wil je deze bunker opzoeken, volg de bordjes 'PC119' achter de Ouvrage de Thiaumont.
Ook deze Abri de Combat is niet ongeschonden uit de strijd gekomen.

Laatst aangepast door Tommy v. D. op 26 Jul 2010 12:47, in toaal 2 keer bewerkt |
|
Naar boven |
|
 |
Tommy v. D.

Geregistreerd op: 26-7-2006 Berichten: 723 Woonplaats: Noord-Brabant
|
Geplaatst: 27 Dec 2007 18:36 Onderwerp: |
|
|
Groeten
Tommy
Laatst aangepast door Tommy v. D. op 26 Jul 2010 12:48, in toaal 2 keer bewerkt |
|
Naar boven |
|
 |
Emiel
Geregistreerd op: 22-7-2005 Berichten: 6222
|
Geplaatst: 27 Dec 2007 18:40 Onderwerp: |
|
|
Leuk dit soort topics! Bedankt! |
|
Naar boven |
|
 |
Tom

Geregistreerd op: 3-2-2005 Berichten: 2310 Woonplaats: Heemskerk
|
Geplaatst: 04 Jan 2008 9:44 Onderwerp: |
|
|
Over de inname van dit werk op 23 juni door het 10e Beierse Infanterie Regiment:
Nadat het derde bataljon vrij gemakkelijk de eerste aanvalslinie had ingenomen raakte delen van de aanvalstroepen de richting kwijt en verenigde zich met andere eenheden. Door de al eerder genoemde redenen raakten compagnieën door elkaar. Zo verenigden bijvoorbeeld soldaten van de vijfde die langs Thiaumont waren getrokken om de werken tussen Thiaumont en Froideterre weg te nemen, het vierde wat opdracht had Froideterre te nemen en de elfde compagnie die westelijk de weg vrij hadden te maken richting Froideterre zich om onderkomen F.T. 2 en batterij d aan te vallen die nog onder zwaar eigen vuur lag.
In een poging het eigen vuur te laten stoppen, klom iemand met een vlag op het werk om te laten weten dat de Duitsers het werk bereikt hadden. Op vrijwel hetzelfde moment kwam de Franse bezetting van 25 soldaten van het werk naar buiten om zich over te geven. In één van de ruimten van het werk vonden ze de zwaargewonde commandant van de Franse verdediging.
Bij het ingenomen werk verzamelde men zich voor de aanval op Froideterre. _________________ Wat we doen in 't leven, klinkt door tot in de eeuwigheid. |
|
Naar boven |
|
 |
Tommy v. D.

Geregistreerd op: 26-7-2006 Berichten: 723 Woonplaats: Noord-Brabant
|
Geplaatst: 13 Mei 2009 15:11 Onderwerp: |
|
|
Abri de Combat FT2
Bouw en beschrijving
Abri de Combat FT2, ook bekend als P.C. 119 en door de Duitsers 'Infanteriewerk 149' genoemd, ligt op de rug van de heuvel van Ouvrage de Froideterre. Het is de tweede abri in de linie Froideterre-Thiaumont. Het werd gebouwd in 1909.
Het werk bestaat uit twee grote ruimtes (van 4 bij 10 meter) voor 100 manschappen (een halve compagnie), een keuken, een latrine buiten en een waterreservoir in de kelder. Het dak van de abri bestaat uit gewapend beton en was 1,60 meter dik. De buitenmuren hadden een dikte van 2 meter. Het werk werd omgeven door prikkeldraadversperringen.
Gedurende de Eerste Wereldoorlog
Tijdens het Duitse offensief van 23 juni werden Abri de Combat FT2 en Abri de Combat FT1 ingenomen door het derde bataljon van het Beierse Infanterieregiment 10, geleid door Ernst Röhm, de latere SA-leider. Op 15 juli heroverden de Fransen het. De abri lag tijdens de slag bij Verdun in de frontlinie, en is daardoor zwaar beschadigd geraakt. Het is vooral gebruikt geweest als verbandplaats en geďmproviseerde commandopost.
Vandaag
Abri de Combat FT2 kan aan de buitenkant bezichtigd worden. Vanaf Ouvrage de Thiaumont leidt een wandelpad langs Abri de Combat FT2 en Abri de Combat FT3. De ruimtes zijn afgesloten door de originele hekken. In de buurt van FT2 ligt het Retranchement Y.
Bronnen
http://www.geocities.com/welver2000/Festungsbauten_Verdun_Abri_de_combat_FT_2.htm
Informatiebord ter plaatse
Ook te lezen in de wiki.
Foto's van april 2009:
 |
|
Naar boven |
|
 |
Tommy v. D.

Geregistreerd op: 26-7-2006 Berichten: 723 Woonplaats: Noord-Brabant
|
Geplaatst: 13 Mei 2009 15:12 Onderwerp: |
|
|
Voormalige latrines.
Groeten,
Tommy |
|
Naar boven |
|
 |
cossee
Geregistreerd op: 8-4-2005 Berichten: 1524
|
Geplaatst: 13 Mei 2009 16:13 Onderwerp: |
|
|
Mooi werk Tommy. Ik krijg alweer de kriebels, wij gaan ook weer jehhh
nog drie weekjes *)Normaal gaan we altijd in de maand Mei, maar eerst gaat onze dochter trouwen (groot feest) Dus je begrijpt dat gaat voor  |
|
Naar boven |
|
 |
Tommy v. D.

Geregistreerd op: 26-7-2006 Berichten: 723 Woonplaats: Noord-Brabant
|
Geplaatst: 29 Dec 2010 20:56 Onderwerp: |
|
|
Westelijk gelegen van Abri de Combat FT2 resteren nog twee van de retranchementen die voor de oorlog gebouwd zijn. In de fortificatielinie rond Verdun lagen aan alle zijden van deze "retranchements"; versterkte loopgraven. Veel van deze retranchementen zijn verdwenen. In deze regio rond Thiaumont waren er nog enkelen, die echter allemaal volledig verwoest zijn.
De retranchementen achter FT2, genoemd "Retranchement X" en "Retranchement Y", zijn vrij te bezoeken.
Andere retranchementen op het voormalige slagveld van Verdun die te bezoeken zijn, zijn die bij Mardi-Gras (Tavannes) en bij MF1-2, waarvan later foto's zullen volgen.
De nu volgende foto's zijn in april 2009 gemaakt.
Retranchement Y
Rechts van deze landweg ligt Retranchement Y, dat zwaar geleden heeft gehad onder het oorlogsgeweld.
 |
|
Naar boven |
|
 |
Tommy v. D.

Geregistreerd op: 26-7-2006 Berichten: 723 Woonplaats: Noord-Brabant
|
Geplaatst: 29 Dec 2010 20:59 Onderwerp: |
|
|
Retranchement X
Enkele honderden meters verder ligt Retranchement X, dat een stuk minder geschonden lijkt te zijn.
Tommy |
|
Naar boven |
|
 |
|